top of page

Elektryczny dogrzewacz układu c.o.

Zainstalowanie dogrzewacza w układzie centralnego ogrzewania może zwiększyć uniwersalność takiego układu, zmniejszyć zużycie podstawowego paliwa oraz zwiększyć komfort użytkowania (układy z kotłami na paliwa stałe)

Dzięki dogrzewaczowi współpracującemu z fotowoltaiką, zmniejszymy koszt ogrzewania ograniczając zużycie oleju opałowego, gazu LPG, gazu ziemnego, pelletu lub węgla.

dog 1.jpg

Jeśli ogrzewamy budynek kotłem na  pellet, ekogroszek, olej opałowy lub gaz, to możemy zainstalować dodatkowy dogrzewacz elektryczny, który będzie dogrzewał układ c.o. zmniejszając zużycie podstawowego paliwa a niekiedy może w zupełności wystarczyć do samodzielnego ogrzewania.

Jeśli posiadamy instalacje fotowoltaiczną to dogrzewacz może wykorzystywać  zgromadzoną energię lub korzystać z bieżącej produkcji fotowoltaiki, co zwiększa jej autokonsumpcję i jest najbardziej opłacalne. W okresach wiosny/jesieni dni słonecznych w których jeszcze musimy używać ogrzewania jest naprawdę wiele.

Dogrzewacz znajdzie również zastosowanie  w sytuacji kiedy nie chcemy dopuścić do nadmiernego wychłodzenia pomieszczeń, które są używane czasowo lub poza godzinami użytkowania  można w nich znacząco obniżyć temperaturę. Bardzo łatwo można takim dodatkowym źródłem ogrzewania sterować.

W instalacjach zasilanych olejem opałowym lub gazem LPG da on nam także możliwość na wybranie najdogodniejszego momentu na zakup paliwa, kiedy to jego cena będzie najniższa.

Dogrzewacz  jest niewielki i praktycznie można go zainstalować w każdej instalacji, tak w układzie zamkniętym jak i otwartym.

bottom of page