top of page

Klimatyzacja z funkcją grzania
czyli pompa ciepła
powietrze - powietrze


 

Aktualnie większość klimatyzatorów poza swoją podstawową funkcją chłodzenia, może także ogrzewać pomieszczenia działając jak pompa ciepła. 

Działanie to jest bardzo efektywne, ponieważ klimatyzator potrafi oddać do otoczenia trzy, cztery  razy więcej energii niż pobierze z sieci.

Klimatyzatory mogą ogrzewać pomieszczenia nawet przy

- 25 stopniach na zewnątrz.

 

Klimatyzator z funkcją grzania to urządzenie które pomoże utrzymać nam komfortową temperaturę w pomieszczeniu o każdej porze roku.

Nowoczesny salon

Klimatyzator w bloku lub w kamienicy

Mieszkania w budownictwie wielorodzinnym bardzo często narażone są na znaczne wzrosty temperatury, kubatura takich mieszkań jest na ogół mniejsza niż mieszkań w domach jednorodzinnych oraz bardzo często w salonach mamy okna zajmujące praktycznie całą ścianę,  jeżeli znajdują się one od południa lub zachodu to wtedy dodatkowo potęguje to efekt nagrzewania, klimatyzator może być prawdziwym ratunkiem w takiej sytuacji. Funkcja ogrzewania zaś przydatna będzie w okresach przejściowych, kiedy to centralne ogrzewanie zostało już wyłączone lub jeszcze nie zostało włączone, ale z powodzeniem możemy funkcji ogrzewania używać przez cały sezon zimowy, ponieważ wiele modeli klimatyzatorów jest do tego przystosowanych.

W kamienicach montaż klimatyzatora to najprostszy sposób na modernizację ogrzewania.

Administracje oraz wspólnoty mieszkaniowe na ogół nie stawiają przeszkód przeciwko instalacji klimatyzacji, agregaty zewnętrzne są niewielkich rozmiarów i bez problemu mieszczą się na balkonach, elektrycznie zaś da się je podłączyć do najbliższego gniazdka.

 

Klimatyzator w domu

W domach jednorodzinnych również często występują duże przeszklenia co w połączeniu z termomodernizacją budynków powoduje że szybko nagrzane pomieszczenie długo utrzymuje wysoką temperaturę. W wielu przypadkach salon połączony jest z kuchnią oraz dużym korytarzem i wtedy instalacja jednego klimatyzatora np. w salonie pozwoli efektywnie schłodzić nam kilka pomieszczeń. Funkcja ogrzewania pozwoli zaś na późniejsze uruchomienie centralnego ogrzewania jesienią lub wcześniejsze jego wyłączenie wiosną. W tych okresach bardzo często niewielkie podgrzanie powietrza zdecydowanie poprawia komfort termiczny i przynosi wymierne oszczędności na ogrzewaniu. 

Klimatyzator w domku letniskowym

W domach użytkowanych sezonowo instalacja klimatyzatora z funkcją ogrzewania pozwala na szybkie i częste reagowanie na zmienne warunki pogodowe. W wielu przypadkach takie domy nie są zbyt dobrze docieplone i tak jak bardzo szybko się nagrzewają to równie szybko się wychładzają. Sytuacje takie występują niekiedy  jednego dnia, zwłaszcza w dni chłodne lecz słoneczne. Klimatyzator pozwoli nam utrzymywać temperaturę na komfortowym poziomie i pozwoli uniknąć konieczności np. rozpalania w kominku.

Klimatyzator w formie grzejnika

 

Jeżeli w mieszkaniu nie mamy miejsca na tradycyjny klimatyzator np. z powodu występujących skosów to możemy zainstalować klimatyzator konsolowy, który wyglądem przypomina tradycyjny grzejnik i montuje się go przy podłodze. Działa on tak jak tradycyjne urządzenie podsufitowe z tą tylko różnicą że zainstalowany jest nisko i zimne powietrze wydmuchuje do góry a ciepłe w dwóch kierunkach do góry oraz na dół, dzięki czemu w trybie ogrzewania mamy równomierniej ogrzewane pomieszczenie i właśnie w funkcji  ten model klimatyzatora sprawdza się najlepiej.

aneru1m.jpg
bottom of page