top of page

Do instalacji fotowoltaicznej można otrzymać do 6 tyś.zł. dofinansowania, jeśli instalujemy dodatkowe elementy dofinansowanie wzrasta do 7 tyś. zł. Instalując np. fotowoltaikę oraz magazyn energii dofinansowanie wyniesie do 7000,00 zł do instalacji PV oraz do 16000,00 zł do magazynu, magazyn ciepła to do 5000,00 zł do magazynu, układ EMS to do 3000,00 zł. do tego układu. Dofinansowanie nie może przekroczyć 50% wartości instalowanych urządzeń

Instalacje fotowoltaiczne
z możliwością Bilansowania 1:1

Zastanawiasz się nad montażem instalacji fotowoltaicznej? Sprawdź jakie zalety niesie za sobą zakup i montaż instalacji z atrakcyjną opcją rozliczania energii:

  • Niezależność - Uniezależnienie się od ciągle zmieniających się cen prądu 

  • Wysokie dofinansowania - Ograniczające koszt montażu instalacji + możliwość ich zwiększenia w przypadku instalacji wraz z ogrzewaniem za pomocą buforów ciepła z naszej oferty 

  • Niskie rachunki - produkcja energii we własnym zakresie redukuje rachunki za prąd do minimum (opcja Bilansowania 1:1) 

  • Trwałość - Obecnie stosowane systemy fotowoltaiczne cechują się dużą niezawodnością (gwarancje produktowe do 12 lat, gwarancje na uzysk do 25 lat)

  • Łatwość obsługi - Sterowanie i wyświetlanie informacji o bieżącej i historycznej produkcji na ekranie smartfona

  • Ekologia - Brak szkodliwej emisji CO₂, a w przypadku ogrzewania za pomocą energii elektrycznej, brak emisji szkodliwych tlenków i dwutlenków, związków siarki czy pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Sprawdź dostępne w naszej ofercie pompy ciepła oraz bufory 

Touching Solar Panel_edited_edited.jpg

Oferujemy atrakcyjną alternatywę rozliczania produkcji energii z instalacji fotowoltaicznej - rozliczanie podobne, jak to było na starych zasadach w systemie opustów,  czyli rozliczamy wyprodukowaną energię ilościowo a nie wartościowo. jak to jest w obecnym systemie Net - Billing.

Każdą 1kWh energii wysłanej do sieci, możemy w całości odebrać w ciągu jednego roku – bez żadnego potrącenia  jej ilości, czyli całą ilość energii zmagazynowanej w  sieci mamy do swojej dyspozycji. Za tę możliwość  ponosimy tylko koszt opłaty handlowej w wysokości ok. 27 zł/mc.

Takie rozliczanie sprawia że nasze wydatki na energie elektryczną są przewidywalne i jeśli instalacja pokrywa nasze zapotrzebowanie, to ponosić będziemy tylko koszty opłat stałych za przesył i wspomnianej wcześniej opłaty handlowej.

W obecnym systemie, oszacowanie wydatków jest praktycznie nie możliwe, ponieważ cena sprzedaży energii do sieci zmienia się z każdym miesiącem i pomimo że ostatnio była stosunkowo wysoka, to już zaczęła spadać wraz ze spadkami cen na rynku hurtowym.

 

Zamysł regulatora był taki aby energie z instalacji fotowoltaicznej sprzedawać zdecydowanie taniej niż ją będziemy kupować i do tego modelu będzie zmierzał rynek.

Opcja bilansowania 1:1 jest atrakcyjną alternatywą dla obecnego systemu rozliczeń i jest dostępna tylko dla indywidualnych użytkowników nowych instalacji o mocy do 10 kWp. które oferujemy.

Z takiego sposobu rozliczania można zrezygnować jeśli np. w przyszłości pojawią się atrakcyjniejsze rozwiązania dostępne dla wszystkich użytkowników instalacji.

bottom of page