top of page

Do pompy ciepła można uzyskać nawet 100% dotacji, a w podstawowym progu dofinansowania:

19 400,00 zł  (Program "Czyste powietrze")

 Z programu "Moje ciepło" dotacja może wynieść do 7 000,00 zł na instalację pompy ciepła w nowych budynkach.

Z programu "Mój prąd" dotacja do pompy ciepła to kwota do 19 400,00 zł.

Jeśli skorzystamy z dotacji to faktyczny koszt pompy ciepła może oscylować w granicach 17000,00 zł. jeżeli jednak kwalifikujemy się do najwyższego poziomu dofinansowania, to możemy mieć pompę ciepła praktycznie za darmo

 

W większości przypadków instalacja pompy ciepła to jedyne perspektywiczne rozwiązanie na modernizację układu centralnego ogrzewania i nawet bez korzystania z pomocy fotowoltaiki pompa ciepła ma najniższe koszty eksploatacji z dostępnych bezobsługowych źródeł ciepła.

Pompa ciepła to: 

  • Energooszczędność - Wysoki współczynnik COP (stosunek wyprodukowanego ciepła do pobranej energii elektrycznej)

  • Niskie koszty użytkowania - Pompa ciepła to urządzenie które pobierając z sieci 1 kwh energii elektrycznej, potrafi oddać do układu centralnego ogrzewania trzy, cztery a nawet pięć razy więcej energii cieplnej.

  • Wygoda - Pompy ciepła są bezobsługowe i praktycznie nie wymagają nadzoru podczas eksploatacji.

  • Bezpieczeństwo użytkowanie pompy ciepła w przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł ogrzewania (drewno, węgiel, gaz) nie powoduje ryzyka wybuchu.

  • Uniwersalność -Pompy ciepła mogą współpracować tak z systemami ogrzewania podłogowego jak i z systemami grzejnikowymi.

Air heat pump near pool house outdoors..jpg

Powietrzna pompa ciepła to nowoczesne, bezpieczne i ekologiczne źródło ciepła o najniższych kosztach eksploatacyjnych wśród bezobsługowych urządzeń grzewczych.

Nowoczesne pompy potrafią odzyskiwać ciepło nawet przy temperaturach -25 *C, wymagają jednak do prawidłowego działania poprawnego doboru do instalacji oraz zachowania odpowiednich wymogów technicznych podczas montażu. Pompy najefektywniej współpracują z instalacjami ogrzewania podłogowego ale doskonale sprawdzają się również w przypadku współpracy z instalacjami grzejnikowymi i w większości przypadków nie ma konieczności wymiany grzejników na nowe oraz wymiany rur je zasilających na nowe o mniejszej średnicy.

W większości budynków do zasilania układów ogrzewania grzejnikowego wystarczające są pompy średnio temperaturowe, które potrafią zapewnić temperaturę wody zasilającej na poziomie 50-60 stopni Celsjusza a więc nie ma konieczności inwestowania w drogie pompy wysokotemperaturowe.

Instalujemy urządzenia split oraz monoblok ale tylko takie, które objęte są wieloletnią gwarancją firmową a nie tylko gwarancją instalatorską.  Gwarantuje to Państwu dostęp do całej sieci serwisowej producenta i szybką reakcję serwisową w przypadku zgłoszenia ewentualnej usterki.

Nie zlecamy montaży pomp firmom zewnętrznym.

Polecamy pompy ciepła uznanych marek Viessmann, Rotenso, Daikin

bottom of page