Nadal można uzyskać wysokie dotacje do instalacji pompy ciepła.
Jeśli brakuje nam środków pieniężnych na instalację, to bank może nam udzielić korzystnego kredytu, który zostanie w ustalonej wysokości spłacony w momencie otrzymania dotacji.
Wszystkie formalności załatwimy w banku współpracującym z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska, który dotacji udziela.
Z programu "Czyste powietrze" otrzymamy dotację na modernizację ogrzewania w istniejącym budynku, a z programu "Moje ciepło" w budynkach nowych.
Program "Mój prąd 6.0" prawdopodobnie również obejmie dotacjami pompy ciepła.
Instalujemy urządzenia tylko o najwyższej klasie efektywności energetycznej A+++
-
Wszystko wskazuje na to że pompy ciepła będą najbardziej wspieranym źródłem ogrzewania w nadchodzącej przyszłości.
-
W pierwszej kolejności wypierane będą kotły opalane grubym węglem oraz ekogroszkiem - coraz częściej wprowadzane są zakazy używania takich kotłów.
-
Zakazami użytkowania zaczynają już być obejmowane kominki.
-
Pellet jako paliwo do kotłów ma wiele zalet, ale pomijając ewentualne zakazy używania takich kotłów to z uwagi na bardzo duży deficyt drewna dla przemysłu, jego cena może znacznie wzrosnąć a utrzymanie niskiej ceny może się wiązać z obniżeniem jego jakości. Kotły na pellet nadal wymagają kłopotliwej obsługi i dostarczenia kilku ton opału.
-
Gaz ziemny - to są już ostatnie lata gdzie kotły gazowe można instalować, w przyszłości planowane są dodatkowe opłaty, które będą naliczane użytkownikom korzystającym z ogrzewania gazowego.
-
Prawidłowo dobrana i odpowiednio eksploatowana pompa ciepła nie wygeneruje "rachunków grozy", chyba że budynek ma bardzo słabą izolację, ale w takim wypadku zakup innego opału również będzie kosztowny ponieważ nośniki energii niestety są coraz droższe.
Powietrzna pompa ciepła to nowoczesne, bezpieczne i ekologiczne źródło ciepła - montujemy pompy ciepła zawierające ekologiczny czynnik chłodniczy R 32 oraz praktycznie neutralny dla środowiska R 290 (propan), pompy te nie wymagają rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów.
Nowoczesne pompy potrafią oddać trzy , cztery a nawet pięć razy więcej energii niż pobrały z sieci i odzyskują ciepło z otoczenia nawet przy temperaturach -25 *C, wymagają jednak do prawidłowego działania poprawnego doboru do instalacji oraz zachowania odpowiednich wymogów technicznych podczas montażu. Pompy najefektywniej współpracują z instalacjami ogrzewania podłogowego ale doskonale sprawdzają się również w przypadku współpracy z instalacjami grzejnikowymi i w większości przypadków nie ma konieczności wymiany grzejników na nowe oraz wymiany rur je zasilających na nowe o mniejszej średnicy.
W większości budynków do zasilania układów ogrzewania grzejnikowego wystarczające są pompy średnio temperaturowe, które potrafią zapewnić temperaturę wody zasilającej na poziomie 50-60 stopni Celsjusza a więc nie ma konieczności inwestowania w drogie pompy wysokotemperaturowe.
Instalujemy urządzenia split oraz monoblok ale tylko takie, które objęte są wieloletnią gwarancją firmową a nie tylko gwarancją instalatorską. Gwarantuje to Państwu dostęp do całej sieci serwisowej producenta i szybką reakcję serwisową w przypadku zgłoszenia ewentualnej usterki.
Polecamy pompy ciepła uznanych marek Galmet, Rotenso, Daikin, JBG